0
Som taký prázdny :(

Carinthia Defence 4

Odolný trojsezónny spacák; limit -15 °C; max. výška postavy 185 cm; hmotnosť 1850 g; zbalené rozmery 23x38 cm

Hodnotenie: 
0
Zatiaľ nehodnotené

Cena s DPH: 173,00 €

Odošleme do 2 dní
Záruka: 2 roky
Popis Popis tovaru
Recenzie Vaše recenzie
Poradňa Poraďte sa

O spacáku

Spací vak Defence 4 je najpopulárnejší zo série Defence pre svoju univerzálnosť a využitie (v našich podmienkach) takmer po celý rok.

Krycia chlopňa na vonkajšej strane zipsu chráni pred vniknutím vetra a vlhkosti. Centrálny zips súčasne umožňuje komfortné líhanie si do spacáka.

Tento spacák sa vyrába v dvoch verziách: 185 (pre postavu do cca 185 cm) a 200 (pre postavu do cca 200 cm). 

Defence 4Typ 185Typ 200
Max výška postavy185 cm200 cm
Rozmery v zbalenom stave
- bez kompresie26 x 50 cm28 x 50 cm
- s kompresiou23 x 38 cm25 x 38 cm
Hmotnosť náplne1000 g1100 g
Šírka v ramenách83 cm87 cm
Šírka v nohách57 cm60 cm

Ako izolačný materiál slúži duté vlákno G-loft plus. Vonkajší plášť spacáku je z mikrovlákna, ktoré je pevné a ľahké. Súčasne je na ňom aplikovaná mikroporézna membrána, ktorá je vetruvzdorná a je vodo-odpudivá.

Použité technológie

Výplň G-loft plus: vyrobená z vysoko kvalitných dvojzložkových polymérov. Štruktúra výplňe G-loft plus je v skutočnosti v mnohých smeroch podobná vysoko kvalitnému husiemu páperiu. Trojrozmerné našuchorenie zaisťuje maximálnu elasticitu a mäkký povrch.

Dvojvrstvová sendvičová konštrukcia: dve izolačné vrstvy G-loft plus sú usporiadané tak, aby sa prešívanie navzájom neprekrývalo a nedochádzalo tak k studeným švom. Nakoniec je pripojený poťah, ktorý vytvára ďalšiu vzduchovú vrstvu medzi ním a prešívanou izoláciou. Pretože poťah nemá žiadne švy, je relatívne vodo- a vzduchotesný.

Tvar pripomínajúci múmiu: tu zohrávajú veľkostné, váhové a tepelné kritériá najdôležitejšiu úlohu. Zúžená nožná časť znižuje váhu a veľkosť spacáku. Hlavnou výhodou je však to, že je od kolien dole postupne stále menej vnútorného priestoru, čo umožňuje lepšie zahriatie a zlepšuje tepelný komfort. Nožná časť by nemala byť tak malá, aby chodidlá "pretláčali" izolačné vrstvy. Ako ideálny sa osvedčil lichobežníkový tvar.

Lichobežníková nožná časť: skúsenosti ukázali, že lichobežníkový strih poskytuje v normálnej spánkovej polohe maximálny priestor pre chodidlá. Nedotýkajú sa tak izolačnej vrstvy, takže nedochádza k vzniku studených miest. Tento strih taktiež poskytuje miesto na uskladnenie náhradného oblečenia.

Thermoflect: zvyšuje schopnosť spacieho vaku udržať teplo asi o 11 %. Thermoflect je riešením k zníženiu straty tepla vyžarovaného ľudským telom. Je to ultraľahká, pružná a priedyšná textília s jedinečnou schopnosťou odrážať telesné teplo.

Dvojcestný zips: Všetky armádne spacáky Carinthia sú vybavené dvojcestným zipsom. Jazdec na hornej strane nemá blokovanie a umožňuje rýchle a jednoduché vykĺznutie zo spacieho vaku. Jazdec dole je s blokovaním a je ideálny pre reguláciu vetrania.

Kombinácia spacích vakov: Defence 4 je možné skombinovať so spacákom Tropen, aby tvorili ucelený systém. Takýto celok je potom možné použiť ako spacák do extrémnych podmienok a dáva vám možnosť nosiť len takú hmotnosť a objem, aký práve potrebujete.

Parametre

Výrobca
Carinthia
Dĺžka
2150 mm
Šírka
830 mm
Výška
100 mm
Hmotnosť
1850 g
Zbalené rozmery
23 x 38 cm
Materiál
Duté vlákno G-loft
Farba
Zelená
Horný extrém
7 °C
Komfort
-8 °C
Teplotný limit
-15 °C
Dolný extrém
-35 °C
Poraďte ostatným

Napíšte recenziu a pomôžte ostatným s výberom.

Carinthia Defence 4

Doručenie zadarmo!