0
Som taký prázdny :(

Carinthia D 600 pravý zips

Páperový trojsezónny spacák; pomer páperia/peria 90/10; plnenie 700+ cuin; limit -12 °C; max. výška postavy 185 cm; hmotnosť 1000 g; zbalené rozmery 17x20 cm

Hodnotenie: 
0
Zatiaľ nehodnotené

Cena s DPH: 397,00 €

Odošleme do 7 dní
Záruka: 2 roky
Popis Popis tovaru
Recenzie Vaše recenzie
Poradňa Poraďte sa

O spacáku

Páperový trojsezónny model, ktorý v našich podmienkach využijete takmer počas celého roka.

Vysoko priedyšný materiál a premyslený strih zabránia poteniu a udržia Vás v teple a v suchu. Snežný golier (výplň dutým vláknom G-loft) zas zabráni tepelným stratám okolo pliec.

K dispozícii aj v predĺženej variante pre vyššie postavy.

V balení transportný aj úložný obal.

D 600Typ 185Typ 200
Max výška postavy185 cm200 cm
Rozmery v zbalenom stave
- s kompresiou17 x 20 cm19 x 22 cm
Plnenie700+ cuin700+ cuin
Šírka v ramenách77 cm82 cm
Šírka v nohách50 cm53 cm

Ako izolačný materiál slúži páperie z európskych husí. Pomer páperia a peria je 90/10.

Vonkajší plášť spacáku je z mikrovlákna, ktoré je pevné a ľahké. Samozrejmosťou u spacákov Carinthia sú nastaviteľné zatepľovacie límce, ktoré bránia úniku tepla a napomáhajú tepelnému komfortu.

Použité technológie

Výplň v H komorách: páperie je uložené v komorách pripomínajúcich písmeno H. Ich tvar zabraňuje stlačeniu výplne a vzájomný prekryv minimalizuje tvorbu tepelných mostov.

Dvojvrstvová konštrukcia neprešitá s poťahom: aj keď sa spiaca postava pohne tak, že stlačí vnútornú izolačnú vrstvu, teplo zo spacieho vaku neunikne. Nasledujúca izolačná vrstva má totiž veľkorysejší strih, čo zaisťuje maximálnu pružnosť vlákien vo všetkých miestach a pri všetkých polohách. Medzi rôznymi vrstvami sa tvoria ďalšie vzduchové vankúše. Pohyb vo vnútri spacieho vaku vytvára tlakové body, ale pri tomto diferenčnom strihu sa stláča len najvnútornejšia vrstva. Vonkajšie vrstvy si udržujú svoju pružnosť a tým aj svoje izolačné vlastnosti.

Tvar pripomínajúci múmiu: tu zohrávajú veľkostné, váhové a tepelné kritériá najdôležitejšiu úlohu. Zúžená nožná časť znižuje váhu a veľkosť spacáku. Hlavnou výhodou je však to, že je od kolien dole postupne stále menej vnútorného priestoru, čo umožňuje lepšie zahriatie a zlepšuje tepelný komfort. Nožná časť by nemala byť tak malá, aby chodidlá "pretláčali" izolačné vrstvy. Ako ideálny sa osvedčil lichobežníkový tvar.

Lichobežníková nožná časť: skúsenosti ukázali, že lichobežníkový strih poskytuje v normálnej spánkovej polohe maximálny priestor pre chodidlá. Nedotýkajú sa tak izolačnej vrstvy, takže nedochádza k vzniku studených miest. Tento strih taktiež poskytuje miesto k uskladneniu náhradného oblečenia.

Dvojcestný zips: Spacáky Carinthia sú vybavené dvojcestným zipsom pre vyššie pohodlie. Jazdec na hornej strane nemá blokovanie a umožňuje rýchle a jednoduché vykĺznutie zo spacieho vaku. Jazdec dole je s blokovaním a je ideálny pre reguláciu vetrania. Vďaka možnosti ľavého/pravého zipsu sú spacáky D 600 spojiteľné. Napomáha to komfortu spánku i bezpečnosti, pretože dve telá produkujú viac tepla.

Parametre

Výrobca
Carinthia
Dĺžka
2150 mm
Šírka
770 mm
Výška
100 mm
Hmotnosť
1000 g
Zbalené rozmery
17 x 20 cm
Materiál
Páperie 700+ cuin 90/10
Farba
Červená
Horný extrém
12 °C
Komfort
-5 °C
Teplotný limit
-12 °C
Dolný extrém
-31 °C
Poraďte ostatným

Napíšte recenziu a pomôžte ostatným s výberom.

Carinthia D 600 pravý zips

Doručenie zadarmo!