0
Som taký prázdny :(

Carinthia D 1300 200 pravý zips

Páperový zimný spacák; pomer páperia/peria 90/10; plnenie 700+ cuin; limit -26 °C; max. výška postavy 200 cm; hmotnosť 2150 g; zbalené rozmery 20x36 cm

Hodnotenie: 
0
Zatiaľ nehodnotené

Cena s DPH: 698,00 €

Odošleme do 7 dní
Záruka: 2 roky
Popis Popis tovaru
Recenzie Vaše recenzie
Poradňa Poraďte sa

O spacáku

Páperový zimný model, ktorého poslaním je dopriať Vám komfortnú noc na náročnej expedícii. Trapézoidná konštrukcia komôr a vysokopriedyšný materiál zabezpečia maximálne odvetranie a transport vlhkosti na povrch.

Snežný golier (výplň dutým vláknom G-loft) zas zabráni tepelným stratám okolo pliec. Anatomicky tvarovaný priestor pre chodidlá obsahuje technológiu, ktorá stabilizuje páperie v komorách.

K dispozícii aj v predĺženej variante pre vyššie postavy.

V balení transportný aj úložný obal.

D 1300Typ 185Typ 200
Max výška postavy185 cm200 cm
Rozmery v zbalenom stave
- s kompresiou18 x 34 cm20 x 36 cm
Plnenie700+ cuin700+ cuin
Šírka v ramenách80 cm85 cm
Šírka v nohách48 cm51 cm

Ako izolačný materiál slúži páperie z európskych husí. Pomer páperia a peria je 90/10.

Vonkajší plášť spacáku je z mikrovlákna, ktoré je pevné a ľahké. Samozrejmosťou u spacákov Carinthia sú nastaviteľné zatepľovacie límce, ktoré bránia úniku tepla a napomáhajú tepelnému komfortu.

Použité technológie

Trapézoidná konštrukcia komôr: páperie je uložené v šikmých, navzájom sa prekrývajúcich komorách. Tým je zabránená tvorba tepelných mostov a zachovaná výborná zbaliteľnosť.

Konštrukcia neprešitá s poťahom: aj keď sa spiaca postava pohne tak, že stlačí vnútornú izolačnú vrstvu, teplo zo spacieho vaku neunikne. Nasledujúca izolačná vrstva má totiž veľkorysejší strih, čo zaisťuje maximálnu pružnosť vlákien vo všetkých miestach a pri všetkých polohách. Medzi rôznymi vrstvami sa tvoria ďalšie vzduchové vankúše. Pohyb vo vnútri spacieho vaku vytvára tlakové body, ale pri tomto diferenčnom strihu sa stláča len najvnútornejšia vrstva. Vonkajšie vrstvy si udržujú svoju pružnosť a tým aj svoje izolačné vlastnosti.

Tvar pripomínajúci múmiu: tu zohrávajú veľkostné, váhové a tepelné kritériá najdôležitejšiu úlohu. Zúžená nožná časť znižuje váhu a veľkosť spacáku. Hlavnou výhodou je však to, že je od kolien dole postupne stále menej vnútorného priestoru, čo umožňuje lepšie zahriatie a zlepšuje tepelný komfort. Nožná časť by nemala byť tak malá, aby chodidlá "pretláčali" izolačné vrstvy. Ako ideálny sa osvedčil lichobežníkový tvar.

Lichobežníková nožná časť: skúsenosti ukázali, že lichobežníkový strih poskytuje v normálnej spánkovej polohe maximálny priestor pre chodidlá. Nedotýkajú sa tak izolačnej vrstvy, takže nedochádza k vzniku studených miest. Tento strih taktiež poskytuje miesto k uskladneniu náhradného oblečenia.

Dvojcestný zips: Spacáky Carinthia sú vybavené dvojcestným zipsom pre vyššie pohodlie. Jazdec na hornej strane nemá blokovanie a umožňuje rýchle a jednoduché vykĺznutie zo spacieho vaku. Jazdec dole je s blokovaním a je ideálny pre reguláciu vetrania. Vďaka možnosti ľavého/pravého zipsu sú spacáky D 1300 spojiteľné. Napomáha to komfortu spánku i bezpečnosti, pretože dve telá produkujú viac tepla.

Parametre

Výrobca
Carinthia
Dĺžka
2300 mm
Šírka
850 mm
Výška
100 mm
Hmotnosť
2150 g
Zbalené rozmery
20 x 36 cm
Materiál
Páperie 700+ cuin 90/10
Farba
Čierna
Horný extrém
3 °C
Komfort
-17 °C
Teplotný limit
-26 °C
Dolný extrém
-51 °C
Poraďte ostatným

Napíšte recenziu a pomôžte ostatným s výberom.

Carinthia D 1300 200 pravý zips

Doručenie zadarmo!